Limited Time SaleUS$20.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209082575 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | US$14.00 | Model Number | 209082575 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | ORICO |
|---|---|
| Model Name | Y20 |
| Read Speed | 500 Megabytes Per Second |
| Form Factor | 2.5-inch |
| Item Weight | 35 Grams |
| Media Speed | 300 Megabytes Per Second |
| Manufacturer | SHENZHEN ORICO TECHNOLOGIES CO.,LTD |
| Model Number | Y20-128GB |
| BuiltIn Media | 128GB SATA SSD |
| HardDrive Size | 128 GB |
| Number of Items | 1 |
| Installation Type | Internal Hard Drive |
| Compatible Devices | Desktop, Gaming Console, Laptop |
| Data Transfer Rate | 500 Megabytes Per Second |
| Enclosure Material | 3D Nand Flash |
| Additional Features | Backward Compatible |
| Hard Disk Interface | Serial ATA-600 |
| Warranty Description | 3 Year Manufacturer |
| Hard Disk Description | Solid State Drive |
| Hard Disk Form Factor | 2.5 Inches |
| Hardware Connectivity | Solid State Drive |
| Connectivity Technology | SATA |
| Digital Storage Capacity | 128 GB |
| Cache Memory Installed Size | 128 GB |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form