Limited Time SaleUS$119.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209178607 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | US$80.00 | Model Number | 209178607 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | OOSSXX |
|---|---|
| Color | 24/7 Recording |
| Lens Type | Wide Angle |
| Frame Rate | 15fps |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Item Weight | 6 Pounds |
| Video Input | CVBS, HD-Analog, RJ45 |
| Manufacturer | OOSSXX |
| Model Number | 4K Ultra HD High Definition |
| Night Vision | 845nm 4 Array Infrared LED Super Night Vision |
| Power Source | Corded Electric |
| BuiltIn Media | 2-in-1 Cable 60ft for Camera X 4, 8-Channel 5.0MP DVR Pre-install 1TB Hard Drive X 1, PIR PTZ Wired HD-Analog 4K/8MP Camera X 4, Remote X 1, USB Mouse X 1 |
| Viewing Angle | 360 Degrees |
| Recording Mode | Event, Schedule |
| Item Dimensions | 7 x 5 x 5 inches |
| Total Usb Ports | 2 |
| Antenna Location | Home Security, Indoor, Outdoor, Pet Monitor, Video Surveillance |
| Operating System | Linux |
| Camera Description | 4K Ultra HD High Definition, PTZ Wired HD-Analog |
| Compatible Devices | Cameras, Laptops, Personal Computers, Smartphones, TV |
| Hardware Interface | HDMI, USB, VGA |
| Night Vision Range | 65 Feet |
| Number of Channels | 8 |
| Connectivity Technology | HD-Analog, Wired |
| Memory Storage Capacity | 1 TB |
| Video Capture Resolution | 4K UHD 2160p, 8MP 3840x2160 |
| Manufacturer Warranty Description | US Location Manufacturer Warranty 1 Year from Date of Purchase |
| Other Special Features of the Product | 122° Ultra Wide-Angle Lens, 350°Pan & 90° Tilt PTZ Control, 4K Ultra HD High Definition, Free App No Month Fee, IP65 Waterproof |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form