Limited Time SaleUS$448.20 cheaper than the new price!!
| Management number | 209073258 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | US$298.80 | Model Number | 209073258 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 197530627354 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | 12E4S58100 |
| Model Year | 2024 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Style Name | Professional |
| Item Weight | 2.9 Pounds |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Lenovo Group, Ltd. |
| Model Number | 12E4S58100 |
| Video Output | HDMI, DisplayPort |
| BuiltIn Media | LENOVO ThinkCentre M70q Business MFF Desktop |
| Item Dimensions | 7.2 x 7 x 1.4 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | Type A - 2 pin (North American) |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 4.4 GHz |
| Total Usb Ports | 7 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 13400T |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Socket | BGA 413 |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Compatible Devices | Keyboard, Mouse |
| Hardware Interface | Bluetooth, DisplayPort, Ethernet, HDMI, USB |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Additional Features | Wired Keyboard & Mouse |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | Basic wired keyboard |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 4 |
| Video Output Interface | Either 'HDMI' or 'DisplayPort' |
| CPU Model Speed Maximum | 4.4 GHz |
| Connectivity Technology | Ethernet |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
| Total Expansion Slots Quantity | 1 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form