Limited Time SaleUS$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209100122 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | US$36.00 | Model Number | 209100122 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | iRasptek |
|---|---|
| CPU Model | Cortex A7 |
| Model Name | Pi 5 16G-256GB Kit |
| Manufacturer | iRasptek |
| Model Number | 16G-256G |
| BuiltIn Media | 1x 256GB TF Card (The new release OS Bookworm pre-Installed), 1x Card Reader, 1x 27W USB-C PD Power Adapter, 1x Active Cooler, 1x Pi 5 Metal Case, 2x 4K Cable, 1x Instruction Manual, 1x GPIO Reference Card, 1x Pi 5 16GB Board |
| Mfr Part Number | 16G-256G |
| Processor Brand | Broadcom |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 2.4 |
| Total Usb Ports | 4 |
| Operating System | Linux, Windows, Windows 7 |
| Compatible Devices | Keyboards, Mice, Monitors, Storage Devices |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1 year |
| Wireless Compability | 802.11a/b/g/n/ac |
| RAM Memory Technology | LPDDR4X |
| Connectivity Technology | USB, Wi-Fi |
| Memory Storage Capacity | 256 GB |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form