Limited Time SaleUS$1,199.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209111300 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | US$799.60 | Model Number | 209111300 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features and Benefits:CPU: Intel Core i5-13500T (14 Cores, 20 Threads, 24MB L3 Cache, up to 4.6GHz max turbo frequency)Graphics: Intel UHD GraphicsMemory: Up to 32GB RAMHard Drive: Up to 1TB PCIe SSDOperating System:Windows 11 ProPorts & Slots:2 x USB Type-A 10Gbps1 x USB Type-A 10Gbps(charging)1 x USB Type-C 20Gbps2 x USB Type-A 5Gbps1 x RJ451x headphone/microphone combo1 x HDMI 2.11 x power connector2 x DisplayPortBundle:with 500GB High-speed External SSD BundleWireless Connection: :Wi-Fi 6 and BluetoothWired KB & Mouse: YesLength: 6.97 inchWidth: 6.89 inchHeight: 1.34 inchWeight: 3.13 lbsColor: Black
| UPC | 195908534723 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | ProDesk 400 G9 |
| Model Year | 2024 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Style Name | Wi-Fi |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | ProDesk 400 G9 |
| Video Output | HDMI, DisplayPort |
| BuiltIn Media | HP ProDesk Desktop |
| Item Dimensions | 6.97 x 6.89 x 1.34 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 14 |
| Processor Speed | 4.6 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 13500T |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Hardware Interface | USB |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Additional Features | Wireless |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 4 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 2 |
| Video Output Interface | HDMI, DisplayPort |
| Connectivity Technology | Ethernet |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 2 TB |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Personal |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 3 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form