Limited Time SaleUS$1,010.38 cheaper than the new price!!
| Management number | 208625917 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | US$673.58 | Model Number | 208625917 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Nvidia Quadro RTX 6000, Powered by the NVIDIA Turing architecture and the NVIDIA RTX platform, brings the most significant advancement in computer graphics in over a decade to professional workflows. Designers and artists can now wield the power of hardware-accelerated Ray tracing, deep learning, and advanced shading to dramatically boost productivity and create amazing content faster than ever before.
| RAM | 32 GB |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP |
| Item Weight | 2.9 pounds |
| Manufacturer | HP INC. |
| Memory Speed | 2 GHz |
| Chipset Brand | Intel |
| Wireless Type | 802.11ac |
| Card Description | Integrated |
| Item model number | 5JH80AT |
| Product Dimensions | 16.33 x 10.72 x 0.96 inches |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA Titan RTX |
| Number of Processors | 4 |
| Item Dimensions LxWxH | 16.33 x 10.72 x 0.96 inches |
| Max Screen Resolution | 1600 x 900 |
| Graphics Card Ram Size | 24 GB |
| Rear Webcam Resolution | 1.2 MP |
| Standing screen display size | 17.3 Inches |
| Average Battery Life in hours | 9 Hours |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form