Limited Time SaleUS$23.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209142351 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | US$16.00 | Model Number | 209142351 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | GREVA |
|---|---|
| Color | 2G 16G |
| Model Name | PRO14-MAX-8K |
| Resolution | 8k |
| Form Factor | TV Box |
| Item Weight | 4.23 Ounces |
| Video Codec | H.265 |
| Manufacturer | GREVA |
| Model Number | PRO14-MAX-8K |
| BuiltIn Media | Android 14 OS 8K TV Box ×1, HDMI 2.0b Cable ×1 (3 Feet), Manual ×1, Power Adaptor ×1 (3.28 Feet), Remote Control ×1 |
| Connector Type | HDMI, USB 3.0 |
| Controller Type | Remote Control |
| Compatible Devices | Television |
| RAM Memory Installed | 2 GB |
| Connectivity Technology | Ethernet |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Video Output Resolution | 7680×4320 Pixels |
| Item Dimensions L x W x H | 4.05"L x 4.05"W x 0.98"H |
| Supported Internet Services | Netflix, Google TV, Prime Video, Disney+, Hulu |
| Other Special Features of the Product | Browser, DLNA, Parental Controls, Sleep Timer |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form