Limited Time SaleUS$262.79 cheaper than the new price!!
| Management number | 209118299 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | US$175.20 | Model Number | 209118299 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 703670549298 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Optiplex |
| Model Year | 2023 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Item Weight | 2.9 Pounds |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Dell Computers |
| Model Number | Optiplex 3000 |
| Video Output | HDMI, DisplayPort |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Item Dimensions | 7.17 x 7 x 1.42 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 6 |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Total Usb Ports | 6 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 12500T |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, HDMI, USB |
| Additional Features | Microphone |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 770 |
| Graphics Description | Uhd graphics |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 90 days limited warranty |
| Wireless Compability | 802.11ax, Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Video Output Interface | DisplayPort, HDMI |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form