Limited Time SaleUS$70.65 cheaper than the new price!!
| Management number | 209050565 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | US$47.10 | Model Number | 209050565 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Apple iPhone SE (2nd Generation), US Version, 64GB, White - Unlocked (Renewed)
| UPC | 753575950453 |
|---|---|
| Brand | Apple |
| Color | White |
| Model Year | 2020 |
| Resolution | 1334 x 750 |
| Form Factor | Bar |
| Item Weight | 5.22 Ounces |
| Screen Size | 4.7 Inches |
| Camera Flash | LED |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Apple Computer |
| Model Series | 2020 |
| Battery Power | 1821 Amp Hours |
| BuiltIn Media | Apple Iphone SE 2nd Generation, USB Charging Cable |
| Sim Card Size | Nano |
| Connector Type | Lightning |
| Shooting Modes | Portrait |
| Item Dimensions | 7 x 5 x 4 inches |
| Processor Speed | 2.65 GHz |
| Battery Capacity | 1821 Milliamp Hours |
| Operating System | iOS 16 |
| Processor Series | Others |
| Wireless Provider | Unlocked for All Carriers |
| Camera Description | Front, Rear |
| Compatible Devices | Apple Air Pods, Apple Air Pod Max, Apple Home Pod, Apple Home Pod Mini, Apple Watch, Apple iPad, Bluetooth Headphones, Ear Buds, Bluetooth Speaker |
| Additional Features | Built-In GPS, Dual SIM, Mobile Hotspot Capability |
| Battery Description | Lithium-Ion |
| Cellular Technology | 4G |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Battery Average Life | 13 Hours |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| RAM Memory Installed | 3 GB |
| Warranty Description | 90 days limited warranty |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Video Capture Resolution | 1080p |
| Optical Sensor Resolution | 16 MP |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Display Resolution Maximum | 1334 x 750 Pixels |
| Wireless Network Technology | CDMA, GSM, Wi-Fi |
| GPS Geotagging Functionality | True |
| Supported Satellite Navigation System | GPS |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form