Limited Time SaleUS$43.13 cheaper than the new price!!
| Management number | 209124824 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | US$28.76 | Model Number | 209124824 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 717206435856 |
|---|---|
| Brand | Paaxoo |
| Generation | 12th Generation |
| Model Name | A10 |
| Screen Size | 10.1 |
| Display Type | IPS |
| Manufacturer | Shenzhen Weier Electronics Co.,Ltd |
| Model Number | A10 |
| BuiltIn Media | tablet body |
| Processor Brand | SPRD |
| Operating System | Android |
| Hardware Interface | 802.11 ac/b/g/n, Bluetooth 5 |
| Cellular Technology | 5G |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer |
| Wireless Compability | 802.11ac, 802.11ax, 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Memory Storage Capacity | 128 GB |
| Display Resolution Maximum | 800*1280 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 9.45"L x 0.3"W x 6.26"Th |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form